Her Hafta Güncel Süper Lig Puan Durumu 2020 / 2021
Türkiye Futbol Federasyonu kontrolünde ve Spor Toto Kurumu’nun sponsorluğunda gerçekleştirilen Türkiye’nin en üst seviye futbol ligi olarak her yıl Süper Lig sezonu gerçekleştiriliyor. İlk defa 1959 yılında İstanbul, Ankara ve İzmir bölgesel liglerinden toplanan 16 takımın mücadelesi ile düzenlenmiş olan bu lig o zamanlar Milli Lig adıyla düzenleniyordu.1961 yılında Türkiye 1. Futbol Ligi adıyla yoluna devam eden bu organizasyon, 2001-2002 sezonunda Süper Lig adını kullanmaya başlamıştır. Günümüzde Türkiye’nin en başarılı 18 kulübünün mücadele ettiği Süper Lig’de her hafta oynanan maçlardan sonra puan durumu değişim göstermektedir. Bu nedenle her maç sonrasında güncel bir şekilde puan durumu 2020 / 2021 bilgilerini kontrol etmek için sayfamız üzerinde istediğiniz tüm bilgileri bulabilirsiniz.
Puan Durumu 2020 / 2021 Nasıl Düzenleniyor?
Türkiye Futbol Federasyonu tarafından her hafta genellikle Cuma, Cumartesi, Pazar ve Pazartesi günleri oynanan maçlardan sonra haftanın puan durumu düzenlemesi yapılıyor. 18 takımın toplam 34 hafta boyunca mücadeleyi sürdürdüğü Süper Lig’de her hafta oynanan maçlarda galip gelen takım 3 puan, berabere kalan takımlar 1’er puan alırken yenilen takımlar ise 0 puan alıyorlar. Ayrıca takımlar atmış oldukları gollere ve kalelerinde gördükleri gollere göre averaj oluşturuyor. Bu sayede puan durumu elde ediliyor. Sezon içinde oynanan karşılaşmaların sonuçlarına göre belirlenen puan durumu 2020 / 2021 bilgileri için önümüzdeki sezondan itibaren sayfamızı takip ederek her zaman güncel bilgi alabilirsiniz.
Puan Durumu 2020 / 2021 Neden Önemlidir?
Önümüzdeki yıl başlayacak 2020/2021 futbol sezonunda Süper Lig takımları birbirleriyle mücadele ettikten sonra ligin 34 haftasında çıkan sonuçlara göre bazı kazanımlar elde ederler. Bu sıralamaya göre UEFA Şampiyonlar Ligi’ne katılmaya hak kazanan takımlar, UEFA Avrupa Ligi’ne katılmaya hak kazanan takımlar ve Süper Lig’den bir alt seviyede bulunan 1. Lig’e düşme cezası alan takımlar belirleniyor. Bu nedenle takip ettiğiniz takımın güncel puan durumunu öğrenmek için sayfamızı kontrol edebilirsiniz. Sayfamızda puan durumu 2020 / 2021 bilgilerini inceleyerek takımınızın hangi konumda bulunduğunu ve bir sonraki sezon hangi organizasyonlarda yer alacağını veya ligde kalıp kalmayacağını öğrenebilirsiniz.